Poznaj detoks cytrynowy

detoks cytrynowyDetoksykacja i oczyszczająca dieta z cytryną jest wsparciem dla organizmu, przez co ułatwia eliminację nagromadzonych toksyn. Jak wielu z was wie, w organizmie gromadzą się toksyn w wyniku złego odżywiania, zanieczyszczenia, negatywnego nastawienia psychicznego lub siedzącego tryb życia. W związku z tym takie diety powinny być traktowane jako pomoc, gdy chcesz wnieść odrobinę zdrowia do swojego stylu życia. To znaczy, że taki detoks cytrynowy powinien być uzupełnieniem zdrowia. Ponadto ważne są regularne ćwiczenia, a także zmniejszenie stresu, które są czynniki wpływające na zatrucie organizmu.

Jak przygotować detoks cytrynowy?

Do przeprowadzenia detoksu cytrynowego, jest bardzo ważne, aby wyznaczać cele i drogę do osiągnięcia wyników. Określić, co chcesz osiągnąć i zidentyfikować wszystkie czynniki, które wpływają na wynik jest ważnym krokiem, aby osiągnąć główny cel, który można umieścić w realizacji tej diety. Niektórzy ludzie sugerują, przygotowanie przed tą detoksykacją, przyjęcie diety wegetariańskiej, która pozwala organizmu być przygotowany uczynić go mniej stresujące. Ponadto przejście do oczyszczenia przez cytryny będzie łatwiejsze.

Środki ostrożności, które należy uwzględnić

Ten detox nie powinien odbywać się przez ludzi, którzy mieli przeszczepy narządów lub tych, którzy biorą leki immunosupresyjne. Nie należy przestrzegać, jeśli osoba powinna wkrótce poddać się operacji.

Przed rozpoczęciem tej diety, zaleca się ograniczenie spożycia kawy, napoje bezalkoholowe, cukry, rafinowanej mąki i produktów bogatych w tłuszcze. Ten detoks jest oczyszczającym programem. Wszystko, co możesz zrobić to zachęcić osoby, aby oczyścić organizm spożywając specjalne lemoniady, przygotowane z następujących składników:

  • Cytryny
  • Czysty organicznych syrop klonowy.
  • Pieprz cayenne.
  • Mineralizowana woda.

Detoks jest planem opracowanym na co najmniej 10 dni.

Jak to zrobić?

  1. Wymieszać równe części organicznego syropu klonowego i sok z cytryny. Rezerwy w słoiku z ciemnego szkła i przechowywać w lodówce.
  2. Następnie wlewamy 4 łyżki mieszanki szklanką wody, dodać pieprz cayenne i wymieszać dobrze, aż wszystko się rozpuści.
  3. Ideałem jest, aby pić od 6 do 12 szklanek lemoniady codziennie, rozproszonych w kilka godzin w ciągu dnia i wypicie szklanki, za każdym razem, gdy poczujesz głód.

Syrop klonowy zachowuje sok z cytryny i zapobiega utlenianiu witaminy C i enzymów.

Ponadto należy wziąć środek przeczyszczający, w godzinach porannych, a drugi w nocy. W tym celu można wymieszać trzy łyżeczki soli morskiej z jednego litra wody i pić lampkę w zalecanej ilości.